אחיות

אידלמן: הרופאים תומכים במאבק האחיות

"מאבק האחיות צודק. נושא התקינה הוא עניין מרכזי גם במאבק הרופאים" ציין יושב ראש הר"י ד"ר ליאוניד אידלמן במכתב ליושבת-ראש הסתדרות האחיות. "כולנו זועקים את זעקת החולים"

ההסתדרות הרפואית מביעה תמיכה מלאה במאבק האחיות הדורשות ליישם את ההסכם שחתמו עמן האוצר והמעסיקים ובו התחייבו להוסיף תקנים.

במכתב ששלח אמש (יום ב') יושב ראש הר"י, ד"ר ליאוניד אידלמן, לאילנה כהן, יו"ר הסתדרות האחיות, נכתב כי נוכח הפרסומים שהופיעו אתמול על כוונות האחיות להפעיל עיצומים החל מהשבוע הבא משום שאין מכבדים את ההסכם שנחתם עמן לתוספת תקינה במחלקות הפנימיות בבתי החולים ברחבי הארץ – "מביעה הר"י את תמיכתה במאבק צודק זה".

"מדובר במאבק צודק שגולת הכותרת שלו היא כיבוד הסכמים, בפרט כשמדובר בהסכם שהמדינה היא צד לו – אבל משרדי האוצר והבריאות שמפקחים על עיצובו לא מכבדים אותו כבר למעלה מחמישה חודשים", ציין ד"ר אידלמן. "צר לנו שבמדינה המתיימרת להיות מדינה מתוקנת, מפרים התחייבויות והסכמים חתומים – והכול על גבם של החולים".

עוד ציין ד"ר אידלמן, כי הר"י עקבה בדאגה אחר המגעים שנוהלו לתוספת תקינה לאחיות – בין היותר נוכח חשיבותו ומרכזיותו לשם הבראת הרפואה הציבורית והרלוונטיות של הנושא הזה למו"מ שמתנהל בין הרופאים לבין האוצר בימים אלו.

"לצערנו, כתב ד"ר אידלמן, לא הופתענו לראות את התנהלות המדינה בכל הנוגע לאכיפת התקנים על-פי ההסכם במתכונתו הקיימת".

"ללא כל קשר לצדקת מאבקכן, אתן חולקות עמנו את מצוקות מערכת הבריאות הציבורית. אחת המצוקות המרכזיות, אם לא המרכזית שבהן, היא מצוקת המחסור בכוח אדם רפואי ובעיית התקינה הבלתי מעודכנת. בסופו של דבר מאבקכן והמאבק שלנו, חוברים יחדיו ליצירת מציאות של הפחתת העומס על כוח האדם המקצועי בבתי החולים ובמרפאות הקהילה. זאת במטרה להביא לכך שהמטופלים יקבלו טיפול רפואי ברמה גבוהה יותר. מבחינה זאת, כולנו במאבקינו זועקים את זעקת החולים".

נושאים קשורים:  אחיות,  שביתת האחיות,  הסתדרות האחיות,  ההסתדרות הרפואית בישראל
תגובות