קורונה בישראל

לנוכח המחדלים בניהול: הצעת חוק להקמת רשות לאומית לשעת משבר

ח"כ עפר שלח, יו"ר ועדת הקורונה, יזם הצעת החוק להקמת גוף בעל סמכויות ביצוע בעת משבר: "אנו חייבים להקים את המטה הזה עוד לפני שובה האפשרי של הקורונה בסתיו הקרוב"

ח"כ עופר שלח. "גם במקרה של רעידת אדמה, אסון טבע או התקפת סייבר נרחבת, נזדקק לגוף אופרטיבי"

ועדת הקורונה בכנסת ממשיכה לקיים דיונים על טיפול הרשויות השונות במגיפה והיום (ב') יוקדש דיון להשלכות החמורות בטיפול במשבר נוכח אי הפעלת רשויות החירום הקיימות בישראל שהוזנחו בשנים האחרונות.

לקראת הדיון הכין ח"כ עפר שלח, יו"ר ועדת הקורונה, הצעת חוק להקמת רשות לאומית מיוחדת וייעודית לשעת משבר. תפקידי הרשות הלאומית לשעת משבר יהיו: לרכז ולהוביל את הפעולות הנדרשות לטיפול בכל משבר לאומי; לבצע את החלטות הממשלה, להעלות נושאים להחלטתה בעת משבר ולרכז את כלל ההכנות למשברים מסוגים שונים.

ח"כ שלח אמר לקראת הדיון: "משבר נגיף הקורונה המחיש את הצורך בקיומו של מטה אופרטיבי מקצועי לניהול משברים לאומיים. המאפיין של משבר כדוגמת הקורונה הוא שהוא נוגע באספקטים רבים של החיים בישראל. ההחלטות המתקבלות חייבות להביא בחשבון איזון בין כל המרכיבים, והגוף המוצע (במסגרת הצעת החוק) יפעל לפתרון בעיות מתוך ראייה רחבה.

"גם במקרה של רעידת  אדמה, אסון טבע או התקפת סייבר נרחבת, נזדקק לגוף אופרטיבי שיפעל כמטה כללי בעל סמכויות ביצוע. אנו חייבים להקים את המטה הזה עוד לפני שובה האפשרי של הקורונה בסתיו הקרוב. לכן אני מעלה את הצעת החוק עכשיו".

נושאים קשורים:  עפר שלח,  נגיף הקורונה,  ועדת הקורונה,  קורונה,  חדשות,  הצעת חוק
תגובות

לא צריך להמציא את הגלגל!
יש הנחיות ברורות להכרזת שעת חרום במע' הבריאות!!
דבר ראשון הקמת "רשות עליונה לאשפוז" חברים בה:1) מנכ"ל משרד הבריאות(כאשר תמיד היה רופא!!)2) מנכ"ל שרותי בריאות כללית אם הוא רופא אם לא ראש אגף רפואה בקופה(בעלת 14 בתי חולים!)3) קצין רפואה ראשי - כיום בפיקוד העורף.
יש בכל בתי החולים פק"לים ל 6 תרחישי חרום כולל חרום עקב התקפה ביולוגית.
התרחישים האלו תורגלו שנים בכל בתי החולים בפיקוח האגף לשעת חרום ופיקוד העורף!!!. ניהול מע' הבריאות עובר לצה"ל עקב היכולות הלוגיסטיות של צה"ל!!!.
ואז יש לשר הביטחון מעורבות אישית כממונה מטעם הממשלה.
אולי לכן לא הוכרז שעת חרום במע' הבריאות!!!!!.הכותב (בעלה של פרופ' ענבר) היה אחראי 30 שנה אחראי על שע"ח של ביה"ח סורוקה כסגן (מנהלי) של בית החולים.

29.04.2020, 16:11

אכן פרופ. אילנה ינאי-ענבר,
יתרה מזאת יש במקביל לבתי החולים פק"ל למרפאות הקהילה, מעודכן עד שנת 2008, שלא הופעל ככתוב עד היום, כולל הפעלה אחודה דהיינו כל 4 הקופות מטפלות בכל סניף ומרפאת קופה. אזרחי המדינה בלא שיוך לקופה מסויימת( מזמן היו צריכים לבטל את 4 קופות החולים) ולהפעיל רשות ארצית אמבולטורי כי קופות החולים הולאמו בשנת 1996. )
מה עם מל"ח פס"ח שהועברו לרשות פיקוד העורף
מה עם רח"ל
שלא הופעלה
כי הפעלת מצב חרום מלבד הטלת סמכות לשר הבטחון ככלל, ובמיחוד הנוכחי מסיבות "עלומות"
מחייב את המדינה לשאת בנזק האישי הנגרם ישירות ממצב החרום,
אבל אצלנו רק שולמן משלם!
נ.ב. פיקוד העורף אין לו שום מושג בתפעול בתי אבות 1מוסדות סיעודיים. ואם יש נהלים הם בכוונת מכוון או חלמאות לא הופצו, ע"פ שיח בע"פ עם סא"ל מפיקוד העורף, מקור: רופא ידע אישי...
פרטצ'יה אהובתי (א.קישון)

אנונימי/ת
29.04.2020, 16:27

זה להמציא מחדש את רח"ל. כדאי שהגוף החדש לא יהיה כפוף למשרד כלשהו, כדי שאם תפרוץ המגפה שוב בסתיו לא תהיה לביביהו סיבה לא להפעיל , כפי שלא את רח"ל כי הייתה בכפיפות לבנט.....